"W gościnie u przyjaciół,,,"       XI zlot szkół i kół im. Powstańców Wlkp.

 

                          

         

                          

Dnia 11 września 2015r. troje uczniów z naszej szkoły: Kinga Kryszak, Patrycja Przybylska i Błażej Emeschajmer  wraz z nauczycielami, paniami: Małgorzatą Dzióbkowską    i Katarzyną Koziną wzięli udział w XI Zlocie Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie.

            Spotkanie  rozpoczęło się na terenie  Zespołu  Publicznych  Szkół  nr 1 w Żninie uroczystą akademią i złożeniem kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Powstańców Wielkopolskich. Następnie uczestnicy udali się w podróż kolejką wąskotorową do Wenecji. Tam zwiedzili ruiny XIV-wiecznego zamku - siedziby Mikołaja Nałęcza, zwanego Krwawym Diabłem Weneckim i Muzeum Kolei Wąskotorowej. Kolejnym punktem programu dla uczniów był udział w zawodach strzeleckich o Puchar Prezesa Kujawsko-Pomorskiego oddziału TPPW. W tym samym czasie opiekunowie wysłuchali prelekcji żnińskiego kolekcjonera, pana Zbigniewa Zwierzykowskiego, na temat medali i odznaczeń z czasów Powstania Wielkopolskiego.

            Ostatnim punktem zlotu był poczęstunek w postaci przepysznej grochówki i kiełbasek upieczonych nad ogniskiem. Zadowoleni  i  pełni wrażeń, obdarowani  okolicznościowymi pamiątkami uczestnicy powrócili do domów.

  Katarzyna Kozina   

zapraszamy do galerii zdjęć  

     

                                                                                                                                                                                                 

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej