Uczniowie naszej szkoły w gościnie u przyjaciół

 

                          

      22 września w Łabiszynie po raz XIII odbył się zlot szkół i kół im. Powstańców Wielkopolskich województwa kujawsko-pomorskiego pod nazwą „W gościnie u przyjaciół”. Miejscem spotkania reprezentacji 11 zaprzyjaźnionych szkół był amfiteatr na łabiszyńskiej wyspie. Do miasteczka nad Notecią dotarli uczniowie m.in. z Inowrocławia, Żnina, Janowca, Kruszwicy, Rynarzewa i Szubina. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klasy VII: Matyldę Kopczyńską, Zuzannę Fitę i Wiktora Zemełkę.

Zlot został uroczyście otwarty przez Burmistrza Łabiszyna p. Jacka I. Kaczmarka. Po obejrzeniu programu  słowno - muzycznego wszyscy uczestnicy oddali cześć powstańcom wielkopolskim spoczywającym  na łabiszyńskim cmentarzu. Uczniowie brali udział w przygotowanych przez organizatorów zajęciach artystycznych, mieli również okazję poznać podstawy gry w bilard. Głównym punktem programu zlotu była gra terenowa przeprowadzona w obrębie łabiszyńskiej wyspy. Reprezentanci naszej szkoły zajęli w tych zawodach III miejsce.

Na zakończenie zlotu miało miejsce wspólne  spotkanie przy ognisku połączone z posiłkiem, podsumowaniem zajęć, konkursów oraz wręczeniem nagród i upominków.

Uczniowie i ich opiekunowie z żalem opuszczali gościnny Łabiszyn mając jednak nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym, jubileuszowym roku.

Marek Puczkarski

 zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                      

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej