Turniej wiosenno - wielkanocny

 

                          

         

                          

          Dnia 21.03.2016r. już po raz szósty w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości odbył się turniej wiosenno –wielkanocny czyli  Zabawa z jajem. Celem imprezy  było utrwalenie wiadomości o tradycjach wielkanocnych, pierwszych zwiastunach wiosny, a także zachęcenie dzieci do rozwijania umiejętności plastycznych , ruchowych i aktywności twórczej.

    W świetlicy szkolnej grupa 43 uczniów z klas IV-VI w atrakcyjny i ciekawy sposób przywitała wiosnę.  Dzieciaki musiały zmierzyć się z  sześcioma  konkurencjami. Były to: test wiosenno-wielkanocny, układanie puzzli  na czas, bieg z jajem na łyżce,  rysowanie pisanki na arkuszu szarego papieru, rozpoznawanie nazw wiosennych roślin i zwierząt, a  na koniec wypisywanie jak największej ilości zapamiętanych elementów z wcześniej wyświetlonego obrazka. 

     Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie I miejsce zajęła grupa Happy Rainbow  Egss w składzie: Eliza Pawłowska, Maja Waliszewska, Aleksandra Wienconek, Patrycja Wietrzykowska i Karolina Zwolińska z klasy VIb, II miejsce zajął zespół M.N.D. w składzie: Matylda Kopczyńska, Natalia Pracka i Daria Radzikowska z klasy Vc, III miejsce zajął zespół Easter Bunny  w składzie: Wojciech  Krauczunas, Błażej  Głąbiński, Wiktor  Baranowski, Michał  Kowalski z kl.IVc i Patryk Józefowicz z kl.Vb.

     Zabawa była wyśmienita i 3 godziny spędzone w szkole minęły bardzo szybko.  Wszystkim uczestnikom i nauczycielom, paniom:  Iwonie Ziemnickiej, Julicie Gotowskiej, Magdalenie Kopczyńskiej, Bożenie Klameckiej, Agacie Żak i Katarzynie Kozinie  serdecznie dziękujemy za miło spędzone popołudnie.

                                                                                                                   Katarzyna Kozina

zapraszamy do galerii zdjęć  

     

                                                                                                                                                                                                 

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej