WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ OBOWIĄZUJĄCA W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

 

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

1. Komplet książek wybranych przez nauczyciela - we wrześniu dzieci otrzymają z biblioteki szkolnej podręczniki i ćwiczenia do wszystkich edukacji.
 

2. Podręcznik do nauki religii pt.,, Poznaję Boży świat’’, red. K. Mielnicki, E. Kondrat, Jedność Kielce – do zakupu we własnym zakresie.
 

3. Zeszyty - wszystkie bez marginesów:
• zeszyt w cienkie linie (czerwone i niebieskie) lub wyraźnie zaznaczone grube i cienkie linie 16-kartkowy,
• zeszyt w kratkę 16-kartkowy,
• zeszyt do korespondencji - 16-kartkowy zeszyt w kratkę z wpisanymi na pierwszej stronie danymi ucznia, tzn. imię i nazwisko, adres, nr telefonu do rodziców lub opiekunów,
• zeszyt w kratkę do religii.
 

4. Tornister, pudełko śniadaniowe, bidon.

5. Piórnik, a w nim: 2 ołówki, temperówka z pojemnikiem, klej w sztyfcie, linijka 15 - 20 cm z widoczną podziałką, nożyczki z okrągłą końcówką.

6. Przybory do szafki dziecka – teczka plastyczna: farby plakatowe 12-kolorowe, 2 pędzle o różnej grubości, pojemnik na wodę z przykrywką uniemożliwiającą wylanie się wody, blok rysunkowy A4, blok A4 kolorowy, blok techniczny A4 biały, papier kolorowy A4 (wycinanki - nie mogą być samoprzylepne), bibuła kolorowa, plastelina 8 kolorów, 5 kopert, teczka z gumką (na sprawdziany).

7. Strój gimnastyczny: spodenki, biała koszulka, buty sportowe, worek; strój galowy: granatowe lub czarne spodnie/ spódniczka, biała koszula/bluzka na rozpoczęcie roku szkolnego i inne uroczystości szkolne, rozetka (do zakupu w sekretariacie szkoły).

Dobra rada!
Worek ze strojem gimnastycznym, bloki i inne rzeczy należy podpisać (nożyczki i gumkę również). Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.


 

 

 

 

  

punktor wydarzenia