Kiedy w szkole odbywają się wigilie klasowe, to znak, że nadeszły Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zwalniają tempo pracy, stają się dla siebie milsi, bardziej uśmiechnięci, ogarnięci miłym ciepłem i odświętną radością.
W klasach uczniowie ubrani odświętnie zasiadają do ławek, które ustawione są na wzór wigilijnego stołu. Składają sobie świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem. Śpiewają radośnie kolędy. Częstują się przyniesionymi pierniczkami, babeczkami, rogalikami, cukierkami, owocami.
Tak właśnie, jak co roku, wyglądały wigilie w klasach.
Oprócz tego, w klasie III b uczniowie postanowili podzielić się swoimi zabawkami i słodyczami z innymi potrzebującymi pomocy dziećmi. Zaprosili więc do siebie do klasy najprawdziwszego Gwiazdora, który obdarował je świątecznymi paczuszkami, ale w zamian otrzymał prezenty dla dzieci potrzebujących. Uczniowie od tygodnia zbierali przybory szkolne, gry, zabawki i słodycze, które wrzucili Gwiazdorkowi do jego worka a on udał się z nimi do zaprzyjaźnionych domów dziecka. Radość dla dzieci z otrzymanych i przekazanych prezentów była podwójna.
E.Kuc

 

galeria zdjęć

                                                                                                         

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej