FINAŁ WOJEWÓDZKI

O PUCHAR TYMBARKU

 

                          

 

Dzień 6 listopada 2015 roku będzie kolej­nym dniem, który Szkoła Pod­stawowa w Pakości może zaliczyć do udanych. Drużyna piłkarska, złożona z chłopców rocznika 2004 i młod­szych, wywal­czyła tytuł Mistrza Powiatu w Turnieju Piłkarskim „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, który dał nam przepustkę do uczestnictwa w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłkarskiego o Puchar Tymbarku.

Wielki Finał Wojewódzki odbył się 7 kwietnia 2016 roku w Janikowie. Uczestniczyło w nim 16 najlepszych drużyn z powiatów województwa kujawsko – pomorskiego w  kategoriach u-12.

W fazie grupowej nasi zawodnicy nie pozostawili złudzeń rywalom, kto jest najlepszy w grupie. Rozegrali wspaniałe spotkania pokonując drużyny z  Ostromecka 5:3 i Kowalewa 8:3, oraz remisując z Lechem Rypin 2:2. Z siedmioma punktami uczniowie z pakoskiej podstawówki awansowali do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale czekała na nas drużyna z Grudziądza, która okazała się za mocna i zdecydowanie wygrała i awansowała do półfinału.

Tegoroczny Finał Wojewódzki Turnieju Piłkarskiego „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku nasi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Pakości ukończyli na VIII miejscu. Dodać należy, że nasi zawodnicy byli najmłodsi w swojej kategorii wiekowej.

Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Eryk Lewandowski, Maciej Trawka, Adam Ciesielski, Aleksander Nadolski, Hubert Jaskuła, Igor Jóźwiak, Wiktor Baranowski, Maurycy Mróz, Bartosz Gołębiewski opiekun Leszek Adryan.

 Reasumując, pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników, za piękną sportową walkę, zaangażowanie i dostarczenie niezapomnianych emocji, grę fair-play oraz zajęcia VIII miejsca w województwie.

Leszek Adryan(LA)

punktor sukcesy
punktor powrót do strony głównej