Turniej wiosenno-wielkanocny

 

                          

   Dnia 21.03.2013r. już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości odbył się turniej wiosenno –wielkanocny czyli  Zabawa z jajem.

    Popołudniu, w świetlicy szkolnej grupa uczniów w przedziale wiekowym od 7  do 13 lat, pod czujnym okiem nauczycieli, w atrakcyjny i ciekawy sposób przywitała wiosnę.  Dzieciaki musiały zmierzyć się z  sześcioma  konkurencjami. Były to: test wiosenno-wielkanocny, układanie puzzli na czas, bieg z jajem na łyżce,  rysowanie pisanki na arkuszu szarego papieru, rozpoznawanie nazw wiosennych roślin i zwierząt, a  na koniec odgadywanie zagadek. 

     Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie I miejsce zajęła grupa  Ale jaja! w składzie: Bartłomiej Kozłowski, Jakub Beger i Jakub Kopieniak  z klasy Vb, II miejsce zajął zespół Kolorowe pisanki w składzie: Nikola Woźniak, Martyna Wietrzykowska z klasy Ib, Weronika Kubus, Zuzanna Przybysz, Wiktoria Woźniak z klasy Va, III miejsce zajął zespół Jajkowate dziewczyny w składzie: Klaudia Jurek, Zuzanna Sobocińska, Natalia Mrówczyńska, Katarzyna Karasiewicz i Joanna Słabowska  z klasy Vb.

    Pomimo śniegu za oknami zabawa była wyśmienita i 3 godziny spędzone w szkole minęły bardzo szybko.  Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za miło spędzone popołudnie.

zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                                                         K.K.

 
 
punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej