Turniej warcabowy w pakoskiej podstawówce

 

                          

Rozgrywki warcabowe już drugi rok z rzędu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pakości.

W dniu 21 lutego 2013 r. w świetlicy szkolnej odbył się II Turniej Warcabowy o Tytuł Mistrza Warcabów roku szkolnego 2012/2013.

W turnieju udział wzięło 22 zawodników z klas III – VI. Cały turniej rozegrano w systemie pucharowym, tzn. uczestnicy rozegrali poszczególne partie pomiędzy sobą, po których zwycięzca kwalifikował się do dalszych rozgrywek a pokonany odpadał z rywalizacji.

Triumfatorem całego turnieju i jednocześnie Mistrzem Warcabów, ku zaskoczeniu wszystkich, okazał się Jakub Czekała z klasy III b. Drugie miejsce zajął Mateusz Gromek z klasy Vc a na miejscu III uplasowała się Wiktoria Kruszyńska z klasy IV a. Wygrani otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy na pocieszenie dostali słodki poczęstunek. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia.

Rozgrywki sędziowały: p. J. Gotowska, p. M. Kopczyńska, p. J. Kowalska, p. K. Kozina, p. A. Mójta, p. K. Skonieczna, p. I. Ziemnicka; które jednocześnie były organizatorami całego turnieju.

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję na spotkanie za rok, kiedy to będziemy wybierać kolejnego Mistrza Warcabów. Serdecznie zapraszamy!

 

 zapraszamy do galerii zdjęć

J. K.

 
 
punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej