Święto Tabliczki Mnożenia

 Po raz kolejny świętowaliśmy z Tabliczką Mnożenia
Po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości wzięła udział w akcji : Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która odbyła się 02.10.2020r. Uczniowie oraz pracownicy szkoły zdawali „egzamin” rozwiązując zestaw z 5 przykładami, o różnym stopniu trudności. Tym razem uczniowie zdawali egzamin w klasach na lekcjach matematyki. Akcja miała na celu propagowanie tabliczki mnożenia.
Do egzaminu przystąpiło 316 osób, a 83% uczestników wykazało się znajomością tabliczki mnożenia i zdobyło tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia - GRATULUJEMY!
Wszyscy otrzymali coś słodkiego. Była to matematyczna zabawa, której towarzyszyły nie lada emocje. Przygotowania, zaangażowanie uczniów oraz wystrój szkoły sprawiły, że było to prawdziwe święto matematyki w naszej szkole.
Poza tradycyjną formą „świętowania tabliczki” w szkole, chętni mogli sprawdzić się rodzinnie w domu-rozwiązując test z tabliczki na Quizizz, do którego link był dostępny w Librusie. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji w jakiejkolwiek formie-dziękujemy!
Jest to ciekawa forma powtarzania i motywowania do nauki mnożenia i dzielenia w zakresie 100. To oryginalny pomysł na naukę- poprzez zabawę.
Tegoroczna akcja zakończona, ale już dziś zapraszamy za rok!


galeria zdjęć

 

punktor wydarzenia