Świetlica szkolna

 

Świetlica pełni bardzo ważną funkcję w szkole. Jest przeznaczona dla dzieci, które dojeżdżają z okolicznych wsi, dzieci rodziców pracujących i dla uczniów czekających na zajęcia dodatkowe typu: logopedia, zajęcia sportowe itp. Jest to spora grupa osób.103 uczniów dojeżdża wygodnymi i czystymi autobusami. W autobusach oprócz miłych kierowców, nad bezpieczeństwem dzieci czuwają wychowawcy. Każdy uczeń bezpiecznie przyjeżdża do szkoły i odjeżdża do domu. Podczas pobytu w świetlicy uczniowie pod fachowym okiem wychowawców odrabiają zadania domowe, utrwalają materiał realizowany na lekcjach, a często nadrabiają zaległości spowodowane nieobecnością w szkole.
Świetlica oprócz pomocy w odrabianiu zadań organizuje również wiele zajęć plastycznych, zabaw, a także spacerów i zajęć sportowych. W związku z sytuacją epidemiczną i korzystając z pięknej pogody uczniowie często przebywają na świeżym powietrzu.
Obiady to kolejne ważne zadanie świetlicy szkolnej. Kuchnia mimo wielu procedur i obostrzeń przygotowuje obiady dla 175 uczniów! Obiady są pyszne, zdrowe i domowe -"jak u mamy"! Chętnych zawsze jest sporo, a sprawne przygotowanie posiłków dla tak dużej grupy, to nielada wyzwanie.......Nam się to udało!
Nad czystością i dezynfekcją gier, stolików i innych przedmiotów w świetlicy czuwają niezawodne Panie z obsługi. Zawsze chętnie służą pomocą, co w tak trudnych czasach jest wyjątkowo cenne.
Może nie wszystko jest tak, jak dawniej. Nie można używać wszystkich gier ( część została zalaminowana dla bezpieczeństwa dzieci), nie można korzystać z wielu materiałów plastycznych....ale od czego jest kreatywność. Pomysłowość dzieci i inwencja wychowawców jest bezcenna! Dużą popularnością cieszą się kolorowanki z najpopularniejszymi bohaterami bajek i gier, wycinanki, które usprawniają manualnie, a także zwyczajne pogawędki na różne tematy nurtujące dzieci. Do łask wraca po prostu rozmowa , co niezmiernie cieszy. Cieszymy się sobą, bezpiecznym kontaktem, wspólną zabawą i po prostu " normalnym pobytem w szkole". I powtarzamy to codziennie, by trwało to jak najdłużej, a najlepiej cały rok!

 

   
punktor wydarzenia