Umiemy się wspólnie

bawić i wypoczywać!

 

                          

         

                          

Kolejny już raz, dzieci korzystające z zajęć socjoterapeutycznych przy Szkole Podstawowej w Pakości uczestniczyły wraz z rodzicami i rodzeństwem w plenerowej imprezie integracyjnej. Tym razem spotkanie odbyło się 28 maja 2016 roku w Ośrodku Rekreacji Konnej w Żninie. Fantastyczne miejsce, bardzo bezpieczne dla wszystkich uczestników pikniku oraz wyposażone w moc atrakcji, z których chętnie korzystały zarówno dzieci jak i rodzice. Wśród nich były zabawy i gry sprawnościowe, konkurencje zręcznościowe rodzice kontra dzieci, dmuchane zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe, labirynty, jazda konna, dojenie krowy, malowanie twarzy oraz piknikowy poczęstunek            i ciasto domowego wypieku.

Imprezy integracyjne bardzo pozytywnie odbierane są przez rodziców i dzieci. Lista osób chętnych do udziału w imprezie zapełnia się bardzo szybko. Często zdarza się, że biorą w nich udział całe rodziny. Organizatorów wspólnych spotkań cieszy ten fakt, dlatego że daje on możliwość spędzenia wspólnie i beztrosko czasu z najbliższymi w otoczeniu przepięknej przyrody. Wspólna impreza wyzwala pozytywną energię, chęć wspólnej zabawy, nawiązywanie relacji między rodzinami, ale przede wszystkim radość i zadowolenie.

Organizatorami wyjazdowej imprezy były terapeutki p. M. Brzezińska, p. J. Kowalska, p. B. Gozdera oraz p. M. Kopczyńska, która obecnie zdobywa wiedzę i praktykę z zakresu socjoterapii. Całkowity koszt imprezy sfinansowany został z funduszy gminnych przez Inspektora ds. Uzależnień p. Justynę Kończal. Wkrótce 13- osobowa grupa uczniów naszej szkoły weźmie udział w wypoczynku letnim we Władysławowie.

 

                                                                                                        Marianna Brzezińska

zapraszamy do galerii zdjęć  

     

                                                                                                                                                                                                 

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej