Spotkanie klas drugich 

ze stomatologiem

Dnia 4 kwietnia br. wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej w Pakości, na spotkanie z uczniami klas II, zaprosili stomatologa, p. Marzenę Mezer. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji głównych zadań pracy świetlicy, w tym przypadku - propagowanie prawidłowego nawyku dbania o higienę jamy ustnej.

Na początek pani dentystka, posługując się plastikowym modelem, omówiła budowę zęba a także wyjaśniła dzieciom, w jaki sposób w buzi powstaje próchnica. Nie zabrakło również „lekcji” prawidłowego posługiwania się szczoteczką podczas mycia zębów. Pani stomatolog podkreśliła także rolę prawidłowego odżywiania – zachęcała do spożywania warzyw i owoców.

Natomiast, dla oswojenia dzieci z gabinetem stomatologicznym, p. Mezer przyniosła ze sobą podstawowe narzędzia pracy dentystycznej: omówiła, do czego służą a uczniowie mogli je pooglądać i podotykać. Dzieci, w trakcie spotkania, zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy stomatologa, dbania o jamę ustną czy też, w jaki sposób się odżywiać, aby nie szkodzić zębom.  

Na zakończenie, p. Mezer podziękowała za uwagę a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali, przyniesione przez panią doktor, kolorowe łamigłówki do samodzielnego rozwiązania w domu. Pouczające wskazówki dzieci, z pewnością, wykorzystają w trakcie codziennego pielęgnowania zębów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J. Kowalska

wydarzenia
powrót do strony głównej