Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

W czwartek 31. Marca 2011r. o godz. 9.00, 9-latkowie klas 3a, 3b, 3c, 3d naszej szkoły przystąpili  do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Uczniowie odpowiadali na pytania w arkuszu zatytułowanym ,,dzielni jak Gutek”. Trzecioklasiści pracowali nad arkuszem 90 minut, a maksymalna liczba punktów, którą mogli uzyskać, to 40.

Tekst opowiadał o zabawie dwójki rodzeństwa w żeglarstwo. Dzieci wyobraziły sobie, że cały dywan to ocean, a oni żeglują po jego wodach. Przygotowali papierowe łódki i latarnię morską zbudowaną z klocków. Swoją zabawę opowiadają tacie, który, odkrywając marzenie dzieci o żeglowaniu, postanawia je zapisać na kurs żeglarski.

Po przeczytaniu tekstu uczniowie odpowiadali na 25 pytań. Niektóre dotyczyły przeczytanego tekstu, sprawdzały więc umiejętność czytania ze zrozumieniem, pozostałe weryfikowały inne umiejętności, w tym matematyczne. Na koniec uczniowie pisali krótkie wypracowanie na temat: ,,Kim chcę zostać, jak dorosnę”.

Pomimo zdenerwowania wynikającego z pierwszego poważnego egzaminu w ich życiu, uczniowie opuścili klasy z uśmiechem na twarzach.

 

Anna Chojnacka

 

wydarzenia
powrót do strony głównej