Półkolonii czas...!

 

                          

Jak co roku, w okresie wakacji letnich, w Szkole Podstawowej w Pakości miały miejsce półkolonie. Odbyły się one w dniach 18 – 29 lipca (I turnus) i 1 – 12 sierpnia (II turnus). W sumie, w wypoczynku letnim udział wzięło 105 dzieci z kl. I – VI.

Dla wszystkich uczestników zajęć przewidziano wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się wycieczki do Parku Dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie, do Cementowni („Lafagre”) i Wapienna, do Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku czy do Family Parku w Bydgoszczy. Poza tym, każdy mógł zadbać o swoją kondycję fizyczną pływając na basenie w Inowrocławiu czy też bawiąc się na boisku „Orlik” w Pakości. Dużą radość sprawiły dzieciom wyjazdy na seans filmowy do kina „Kinomax” w Inowrocławiu i do Miasteczka Westernowego „Silverado City” w Bożejewiczkach oraz rejs stateczkiem wycieczkowym „Janek” po Jeziorze Pakoskim.

Największą atrakcją jednak okazała się wycieczka do 56 Kujawskiego Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu, gdzie uczestnicy mieli możliwość obejrzeć z bliska śmigłowiec MI – 24 oraz dotknąć a nawet „zasiąść za sterami” śmigłowca MI – 2.

Podczas trwania półkolonii, wszystkie dzieci, codziennie, zapewnione miały ciepły posiłek i podwieczorek.

Opiekunami półkolonii byli: I turnus – p. L. Adrian, p. A. Kaźmierczak, p. E. Kuc, p. K. Kuflewicz i p. M. Kuflewicz; II turnus – p. J. Kowalska, p. M. Lewandowski, p. Sz. Lewandowski i p. B. Wolińska. Opiekunowie półkolonii serdecznie dziękują firmie przewozowej „MATBUD”, dyrekcji i pracownikom firmy „Lafarge” i kopalni kruszywa w Wapiennie oraz dowódcom 56 KPŚB w Inowrocławiu.

J.K.

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej