Półkolonie w Szkole Podstawowej w Pakości

 

                          

W okresie wakacji letnich, w Szkole Podstawowej w Pakości odbyły się półkolonie zorganizowane dla dzieci z klas I – VI (w sumie 104 osoby). Uczestnicy mogli wypoczywać w dwóch turnusach: 22 – 30 lipca (I turnus) i 1 – 09 sierpnia (II turnus).

Dla wszystkich uczestniczących na zajęcia przewidziano wiele atrakcji.

Na początek każde z dzieci otrzymało pamiątkowe czapki. Dzieci chętnie je nosiły a dla wychowawców stały się one świetnym elementem identyfikującym grupę, zwłaszcza podczas wyjazdów. Tym bardziej, że wyjazdy zaplanowano na każdy dzień półkolonii. Wśród nich znalazły się wycieczki: do „Jura Parku” w Solcu Kujawskim, do Miasteczka Westernowego „Silverado City” w Bożejewiczkach i do „Family Parku” w Bydgoszczy. Dzieci mogły skorzystać także z kąpieli wodnych na basenie w Barcinie, Janikowie czy Inowrocławiu oraz kąpieli słonecznych na plaży, nad jeziorem w Janikowie. Dużą radość sprawił półkolonistom wyjazd do kina „Kinomax” w Inowrocławiu, na film animowany w systemie 3D – „Minionki rozrabiają”.

Największą atrakcją jednak okazała się wycieczka do Muzeum Mydła i Brudu w Bydgoszczy, gdzie uczestnicy mieli możliwość wysłuchania historii rozwoju higieny oraz podziwiania eksponatów: mydła z różnych zakątków świata i Europy czy urządzeń służących do mycia i kąpieli. Najfajniejszą zabawę jednak dzieci miały podczas projektowania i wykonywania własnego wzoru mydła, które potem mogły zabrać do domu.

Podczas trwania półkolonii, wszystkie dzieci, codziennie zapewnione miały ciepły posiłek i podwieczorek. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie i słodycze.

Opiekunami półkolonii byli: I turnus – p. M. Kopczyńska, p. B. Wolińska,        p. I. Ziemnicka oraz p. J. Kowalska; II turnus – p. K. Kozina, p. M. Lewandowski,     p. M. Kopczyńska, p. B. Wolińska oraz p. J. Kowalska.

Opiekunowie serdecznie dziękują firmie przewozowej „MATBUD” za bezpieczeństwo i miłą obsługę podczas jazdy na trasach wycieczkowych oraz policjantom z Komisariatu Policji w Pakości za przeprowadzenie pogadanek z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas zabaw wakacyjnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

J. K.

 
punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej