Wakacje z półkoloniami

 

                          

            Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie półkolonii letnich. Tego roku również Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości zorganizowała powyższą formę wypoczynku w dwóch turnusach od 17 lipca do 4 sierpnia, a brało w nich udział 118 osób z klas I-VI.

Półkolonie rozpoczęły się od zapoznania uczestników z regulaminami oraz wizyty policjanta z Komisariatu Policji w Pakości p. Rafała Nieznalskiego, który omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego.

W programie półkolonii było wiele atrakcji, między innymi: wyjazd do kina na film „Kapitan Majtas” oraz „Gru, Dru i Minionki”, zabawy na basenie „Park Wodny” także gra w kręgle na „Kręgielni” w Inowrocławiu. Ciekawie było również w Muzeum Mydła i Brudu gdzie oprócz zwiedzania dzieci własnoręczne przygotowywały mydło, które później zabrały do domu.  Spotkanie oko w oko z papugami oraz ich karmienie w Papugarni w Bydgoszczy, dla dzieciaków,  było nie lada gratką. Rejs „Rusałką” po Gople oraz wejście na Mysią Wieżę w Kruszwicy, a także pobyt w Centrum Kreatywnego Rozwoju „Hop-Bęc” to kolejne ciekawe punkty półkolonii. Ku radości wszystkich odbyła się także wizyta w McDonald’s oraz zabawy na Orliku w Pakości.

Codziennie dzieci dostawały drugie śniadanie na wyjazd oraz jadły pyszne obiady z deserem. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcie.

   Opiekunami półkolonii byli: J. Gotowska, M. Kopczyńska, K. Skonieczna, B. Wolińska, M. Woźniak, I. Ziemnicka oraz  A. Żak, a kierownikiem była J. Kowalska.

Serdecznie dziękujemy firmie PKS Bydgoszcz za bezpieczeństwo i miłą obsługę podczas przejazdów na trasach wycieczkowych.

Ciekawie spędzony czas, dużo atrakcji, miła atmosfera, dobre jedzenie, to argumenty, dzięki którym ta forma wypoczynku się sprawdza. W takim razie do zobaczenia za rok…

Iwona Ziemnicka

 zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                      

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej