Nocna wyprawa z mapą

 

                          

Dnia 1.12.2012 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pakości uczestniczyli w XXXV Nocnych Marszach na Orientację w Toruniu-Czerniewicach. Organizatorami imprezy byli:  OM PTTK Toruń, UM w Toruniu i Klub Imprez na Orientację PTTK „SKARMAT”. Marsz zaliczony był do Pucharu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Marszach na Orientację.

Pakoscy zapaleńcy w liczbie: 19  uczniów z kl. IVa, IVc, Vb, Vc, VIc i VId, 4 nauczycieli i 3 rodziców swoją przygodę rozpoczęli od godziny 14.00, kiedy to nastąpił wyjazd. Bazą imprezy był budynek Zespołu Szkół  nr 34 im. Tony’ego Halika w Toruniu.  Około 16.40 nastąpiła tzw. godzina zero, która dała sygnał do rozpoczęcia marszu.

Każdy z uczestników otrzymał mapę ,  obejmującą  obszar leśny w pobliżu szkoły. Znajdowało się na niej 10 punktów- lampionów, które należało odnaleźć i potwierdzić na karcie startowej. Oczywistym utrudnieniem była ciemność, która w grudniu bardzo szybko zapada. Migające latarki , prószący lekko śnieg, odgłosy lasu i  około 250 uczestników marszu sprawiły, że nikt nie miał prawa się bać i  zgubić. Ostatecznie około godziny  18.00  wszyscy uczniowie i opiekunowie naszej grupy wrócili do bazy, zdali karty startowe i czekali na wyniki. Najlepszy  rezultat osiągnęła grupa w składzie: Aleksandra Gotowska z kl.Vc,  Monika Szelągowska i Karolina Sobieska z kl. VId.

Zmęczeni,  ale zadowoleni  i naładowani pozytywnymi emocjami  uczestnicy marszu wrócili do Pakości.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywne  spędzenie sobotniego popołudnia i wieczoru.

       K.K.

zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                            

 
 
punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej