Spotkanie z Mikołajem w świetlicy socjoterapeutycznej

 

                          

                 

Jednym z celów pracy terapeutycznej w świetlicach socjoterapeutycznych jest budowanie dobrych i bezpiecznych relacji dziecka z rodzicem.  Mając to na uwadze a także uwzględniając zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, dnia 5.12.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, uczestnicy świetlicy socjoterapeutycznej wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami i rodzeństwem mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Mikołajem i Śnieżynką. Była to też okazja do tego, aby dzieci mogły spędzić miło czas ze swoimi rodzicami/opiekunami.

Na początek, wszystkich zgromadzonych przywitały terapeutki grup: p. B. Gozdera,  p. M. Kopczyńska i p. J. Kowalska – organizatorki całej imprezy.

Następnie, Mikołaj oraz Śnieżynka zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy do sali gimnastycznej. Były konkursy i konkurencje indywidulane (np. wyścigi z pomarańczą czy zawijanie prezentu na czas) oraz zespołowe (np. przeciąganie liny, bitwa na papierowe śnieżki czy klejenie najdłuższego łańcucha na choinkę z papieru). Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.

Po części sportowej przyszedł czas na mały poczęstunek (soki, owoce, ciastka) oraz najważniejsze – wręczenie prezentów od Mikołaja dla każdego uczestnika świetlicy socjoterapeutycznej. Dzieci otrzymały pluszowe miśki i słodycze. Każde z nich szczerze dziękowało, obdarowując Mikołaja uściskami.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy i złożeniem sobie życzeń świątecznych. Oczywiście nie zabrakło czasu na sesję zdjęciową z Mikołajem i Śnieżynką – kolejka była długa!

W imprezie mikołajkowej wzięło udział 60 osób. Obecna była także p. J. Kończal – koordynator ds. Profilaktyki i Uzależnień w Gminie Pakość. To także dzięki jej zaangażowaniu oraz dzięki funduszom gminnym całe spotkanie zostało sfinansowane.

Zarówno dzieci jak i rodzice świetnie się bawili. Natomiast organizatorzy mają nadzieję, że spotkanie będzie inspiracją dla dorosłych, aby w ferworze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko skupiali się na tym co materialne, ale także na tym co duchowe – przede wszystkim budowaniu ciepłych i bezpiecznych relacji ze swoimi pociechami.

zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                         

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej