Śladami historii - marsze w Mogilnie

 

                          

                       Tradycją naszej szkoły stał się udział uczniów w marszach na orientację. 4 listopada po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. wraz z opiekunami wzięli udział w XV Marszach na Orientację Śladami Historii w Mogilnie. Marsz odbywał się w związku z upamiętnieniem nadania mogileńskiej podstawówce imienia ks. Piotra Wawrzyniaka.

Imprezę zorganizowali: Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie oraz Klub Imprez na Orientację „SKARMAT” z Torunia.

Silna ekipa w składzie 42 uczniów i 5 opiekunów reprezentowała naszą szkołę. Podzieliliśmy się na 15 drużyn, których zadaniem było odnajdowanie w terenie zaznaczonych na mapie punktów i zapisywanie ich na specjalnie przygotowanej karcie startowej w określonym czasie. Trasa wytyczona była wokół Jeziora Mogileńskiego-od Amfiteatru w Parku Miejskim do klasztoru. Po ukończonym marszu uczniowie mogli zobaczyć wirydarz klasztorny oraz skosztować pysznej grochówki w SP nr 1 w Mogilnie.

 Wśród uczestników naszej szkoły: I miejsce zajęła drużyna w składzie: Monika Czerwonka, Zuzanna Fita, Wiktor Zemełka oraz maskotka ”Marzena” ; II miejsce – Kinga Szczepańska, Nikola Kowalczyk, Martyna Śmigielska; III miejsce – Maria Burnos, Matylda Kopczyńska, Eliza Kosmala.

Ciekawie spędzony czas miał jeszcze dodatkowo charakter -  pomocy i wsparcia. Kwota, która miała być przeznaczona na wpisowe marszów została wpłacona przez nas na konto dla Alicji, która walczy z nowotworem i potrzebuje funduszy na terapię. Jest to uczennica szkoły podstawowej, która była organizatorem marszów.

Dodatkowym atutem mile spędzonej soboty była malownicza sceneria oraz piękna, jesienna aura, które sprawiły, że w dobrych humorach wróciliśmy do Pakości. Marsze, to dobra forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, którą będziemy nadal propagować. Już planujemy następne wyprawy!

zapraszamy do galerii zdjęć

Iwona Ziemnicka

                                                                                                                    

                                                                                                         

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej