Aktywnie i turystycznie jednocześnie

 

                          3 lutego br. bardzo liczna grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości wraz z opiekunami (43 osoby) udała się do Torunia na XLI KOPERNIKAŃSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ zorganizowane przez Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu oraz Klub Imprez na Orientację PTTK SKARMAT przy SM „Na Skarpie”.

Impreza miała miejsce na toruńskiej Starówce. Zadaniem uczniów było odnalezienie 12 punktów w mieście zgodnie ze wskazówkami mapy a także dopasowanie odpowiedniego zdjęcia. Utrudnienie stanowił fakt, że uczestnicy korzystali z historycznej mapy z okresu XX-lecia międzywojennego. Tym razem Marsze na Orientację po ulicach Starego Miasta w Toruniu zgromadziły 564 uczestników.

Wśród uczniów naszej szkoły I miejsce zajęła grupa w składzie: Julia Józwiak, Amelia Grabska, Kacper Woliński, Kinga Marek, Julia Karbowiak i Amelia Błażejewska – wszyscy z kl. IV a; II miejsce zajęła drużyna w składzie Jagoda Labuda i Julia Lewicka z kl. V b a trzecie Julia Czerwonka z kl. V c oraz Wiktoria Misztal, Agata Jaskulska i Wojtek Krauczunas z kl. VI c. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Mamy nadzieje, że kolejne Marsze na Orientację zgromadzą jeszcze liczniejszą grupę uczestników a szczegółową relację z imprezy w Toruniu można zobaczyć w relacji dziennikarzy Telewizji Toruń pod adresem internetowym http://www.toruntv.pl/movie/show?id=14802


J. Kowalska
 


zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                         

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej