Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – konkurs dla klas III

 

24 listopada, w świetlicy Szkoły Podstawowej w Pakości odbył się konkurs dla kl. III pt. „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”. Trzyosobowe drużyny z każdej klasy odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze i znajomości znaków drogowych. Ponadto uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy związane m. in. z zagrożeniami na drogach. Pracę drużyn oceniała komisja w składzie: policjant -  mł. asp. M. Kurczewski i nauczyciele - p. M. Dzióbkowska i p. K. Skonieczna. Rywalizacja wszystkich drużyn była zacięta, a w ostateczności zwyciężyła klasa III a. Dalej w kolejności uplasowały się klasy: II miejsce – kl. IIIc, III miejsce – kl. III b i IV miejsce – kl. III d. Zwycięzcom gratulujemy.

Powyższy konkurs i spotkanie z policjantem zaowocowało kolejną współpracą z Gminnym Koordynatorem ds. Profilaktyki Uzależnień – p. J. Kończal, która (jeszcze w grudniu) sfinansuje elementy zwiększające bezpieczeństwo dzieci na drodze. Na prośbę wychowawców świetlicy szkolnej, wszystkie dzieci z oddziałów zerowych oraz klas I – III otrzymają opaski odblaskowe.

Dla zwiększenia świadomości zagrożeń wynikających z ruchu drogowego, prowadzone są również zajęcia (kółko zainteresowania z bezpieczeństwa ruchu drogowego) umożliwiające zdobycie karty rowerowej dla kl. IV oraz dla chętnych z kl. V i VI.

Dodatkowo dla uczniów z kl. VI 25 listopada odbyła się prelekcja przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji z Inowrocławia, nt. odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie wypowiadali swoje opinie czy też odgrywali scenki rodzajowe.

J.K.

wydarzenia
powrót do strony głównej