Bezpiecznie do szkoły i do domu

 

                          

         

                          

            Tradycją Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Pakości stała się systematyczna dbałość o sprawy bezpieczeństwa wszystkich uczniów.

We wrześniu br. dzieci klas I spotkały się z policjantem w celu zapoznania się ze sposobami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dla uczniów klas IV oraz pozostałych chętnych z kl. V i VI organizowane są zajęcia umożliwiające zdobycie karty rowerowej.

Natomiast w dniu 18 listopada 2015 r. odbył się konkurs pt. „Bezpieczna droga” dla dzieci z kl. III. Trzyosobowe delegacje z poszczególnych klas odpowiadały na pytania konkursowe związane z ruchem drogowym, właściwego zachowania się w czasie przejazdu autobusem szkolnym, budowy i obowiązkowego wyposażenia roweru, zachowań pieszych na drogach itd. Gościem konkursu i jednocześnie członkiem jury był p. Rafał Nieznalski przedstawiciel miejscowego posterunku policji w Pakości. Uczniowie klas III wykazali się dużą wiedzą, a niewielkie różnice punktowe zdecydowały o następującej kolejności miejsc: I miejsce – III a, II miejsce – III c, III miejsce – III d, IV miejsce – III b.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody, które z pewnością zostaną wykorzystane w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Organizatorami konkursu były wychowawczynie świetlicy szkolnej.

 

Marianna Brzezińska

  

zapraszamy do galerii zdjęć  

     

                                                                                                                                                                                                 

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej