Zimowe półkolonie w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wlkp.

 

                          


Kolejny już rok, w okresie ferii zimowych, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości zorganizowali dla swoich uczniów z kl. I – VIII półkolonie, które odbyły się w dniach 27.01 – 7.02.2010 r. Były to dwa turnusy, w których udział wzięło 90 uczniów.
Dla wszystkich uczestników przewidziano wiele atrakcji.
Na początku każdego turnusu, dzieci miały spotkanie z policjantem mające na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw nie tylko w czasie trwania półkolonii, ale także podczas całych ferii zimowych. Poza tym półkoloniści każdego dnia wyjeżdżali poza Pakość. Brali oni udział w zajęciach w Parku Trampolin „Jump Arena” w Toruniu, na basenie „Wodny Park” w Inowrocławiu, na lodowisku w Mogilnie czy na kręgielni w Inowrocławiu. Uczniowie obejrzeli także film animowany „Śnieżka i fantastyczna siódemka” w Kinomax w Inowrocławiu.
Opiekunowie wypoczynku dbali o to, aby każda chwila wspólnie spędzonego czasu była wykorzystana na integrację grupy. Dzieci bawiły się więc podczas zajęć sportowych, muzycznych. Brali także udział w zajęciach plastycznych czy zabawach ruchowych.
Podczas trwania półkolonii, wszystkie dzieci zapewnione miały codziennie drugie śniadanie i ciepły obiad z podwieczorkiem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcia, gadżety i słodycze.

Justyna Kowalska

 

galeria zdjęć                                                                                     

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej