FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH.

 


1 czerwca w SP im. Powstańców Wielkopolskich odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Jako że z powodu pandemii na imprezę trzeba było czekać niemal dwa lata, to tegoroczne obchody były szczególnie bogate. W ich organizację włączył się cały sztab ludzi. Miejscem imprezy były sale lekcyjne, boisko szkolne, boisko ORLIK a nawet plac za parkingiem za szkołą.
Z samego rana uczniowie uczestniczyli w dwóch krótkich lekcjach, które prowadzili najstarsi uczniowie z Rady Samorządu Uczniowskiego. Następnie po konsumpcji pysznych drożdżówek, udali się na baaardzo długą dużą przerwę, podczas której czekało na nich wiele atrakcji. Z zainteresowaniem uczniów spotkał się pokaz przygotowany przez patrol saperski, prezentacja wozu bojowego i ratownictwa medycznego w wykonaniu zaprzyjaźnionych druhów z pakoskiej OSP, zajęcia w busiku profilaktycznym promujące profilaktykę pozytywną oraz pokaz policjanta na motocyklu z inowrocławskiego wydziału ruch drogowego. W międzyczasie zostało pomalowanych przez rodziców i nauczycieli dziesiątki twarzy, zaplecionych tyleż samo warkoczyków, wykonano ogromne ilości pamiątkowych zdjęć w ,,foto-ramce’’ oraz obdarowano uczniów watą cukrową. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie z radością prezentowali układy taneczne.
Z ogromnym zaciekawieniem zarówno nasi uczniowie jak i przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola obejrzeli zainscenizowany pokaz gaszenia ognia z użyciem wody i piany . Nieodłącznym elementem szkolnych festynów od lat były mecze nauczyciele –uczniowie. Tegoroczny wzbudził wiele emocji . Dotychczas grano w piłkę nożną. W tym roku zmieniono dyscyplinę na siatkówkę. Obie strony wiele sobie po nim obiecywały ……a zakończył się sprawiedliwym remisem.
I jeszcze tylko ostatni akord – potężna ulewa. Na całe szczęście nastąpiła ona po zakończeniu imprezy.
Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców , nauczycieli i pracowników szkoły. Ogromne podziękowania należą się także: Saperom z Jednostki Wojskowej 1523 w Inowrocławiu, Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, terapeutom i animatorom z Busika Profilaktycznego Nowe Horyzonty sfinansowanego w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Druhom z pakoskiej OSP , P. D. Klawińskiemu ,P. E. Kosmali, P. Z. Sadeckiej oraz Stowarzyszeniu Firm Gminy Pakość.
Małgorzata Dzióbkowska

galeria zdjęć

 

 

 

  

punktor wydarzenia