"Drzwo otwarte" w SP im. Powstańców Wlkp. w Pakości

 

                          

 

                 28 lutego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odbyły się  ,,Drzwi otwarte ‘’ . Zaproszenie do udziału w nich przyjęła liczna grupa przedszkolaków oraz ich rodziców.  Podczas spotkania w świetlicy szkolnej dyrektor szkoły P. Mirosław Gozdera posługując się przygotowaną prezentacją, przedstawił bogatą ofertę szkoły.

             W dalszej części uczestnicy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odbył krótki pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i muzycznych uczniów . Przedszkolaki doskonale wypadły we wspólnym tańcu.

          Przyszłych uczniów i ich rodziców bardzo zainteresowało wyposażenie szkoły. Na pierwszym piętrze mieli okazję obejrzeć bogato wyposażone sale w których uczą się uczniowie klas I-III . Na drugim i trzecim piętrze natomiast  sale przeznaczone dla klas starszych  w tym pracownię komputerową, gabinet fizyczno-chemiczny, biologiczno-geograficzny, historyczny, polonistyczne, matematyczne , językowe i muzyczny. Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się roboty, które w szkole na co dzień, uczniowie klas I-III wykorzystują do nauki programowania.

          Ponieważ spotkanie  przypadło w ,,Tłusty czwartek’’ dla przybyłych przygotowano słodki poczęstunek- racuchy, kawę, herbatę i sok.

       ,,Drzwi Otwarte’’ przebiegły w bardzo miłej atmosferze  a ich przygotowanie i przeprowadzenie było możliwe dzięki  dużemu zaangażowaniu większości nauczycieli, pracowników szkoły oraz bardzo licznej grupie uczniów –przyszłych kolegów szkolnych.

M. Dzióbkowska


galeria zdjęć
 

                                                                                                         

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej