Jedziemy na Mistrzostwa Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym!

W dniu 23.05.2014 r na stadionie lekkoatletycznym w Inowrocławiu odbył się Finał Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Znakomicie spisali się młodzi lekkoatleci z Naszej podstawówki. W kategorii dziewcząt nasze lekkoatletki zajęły wysokie III miejsce, natomiast chłopcy po rewelacyjnym występie okazali się najlepszą drużyną i zdobyli tytuł Mistrza Powiatu Inowrocławskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii chłopców i awansowali do Finału Wojewódzkiego.

Brązowe medalistki wystąpiły w składzie: Patrycja Radzikowska, Zuzanna Nadolska, Alicja Domańska, Klaudia Czkalska, Anita Węglewska, Julia Łodożyńska – trener Mariusz Lewandowski.

Złoci medaliści wystąpili w składzie: Patryk Przybyło, Mateusz Rościszewski, Dominik Kowalski, Eryk Stec, Janusz Moritz, Miłosz Stawski – trener Leszek Adryan.

Finał Wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym odbył się 03.06.2014 r na stadionie lekkoatletycznym im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu.

Uczniowie naszej podstawówki po fenomenalnym występie w czterech konkurencjach lekkoatletycznych ( bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000m) okazali się najlepszą drużyną i po raz pierwszy w historii szkoły zdobyli tytuł Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego w czwórboju lekkoatletycznym w kategorii chłopców i awansowali do Finału Krajowego, który odbędzie się w dniach 12-14.06.2014 roku w Olecku.

Po ceremonii wręczenia złotych medali dwóch uczniów Naszej podstawówki zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi.

Oskar Kowalczyk zajął III miejsce w biegu na 1000 metrów w III Memoriale Tadeusza Kaźmierskiego, Patryk Przybyło zajął także III miejsce w kategorii najwszechstronniejszy zawodnik.

Złota drużyna wystąpiła w składzie: Patryk Przybyło, Mateusz Rościszewski, Oskar Kowalczyk, Eryk Stec, Janusz Moritz, Miłosz Stawski – trener Leszek Adryan.

Reasumując, pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników, za piękną sportową walkę, zaangażowanie i dostarczenie niezapomnianych emocji  oraz zajęcia I miejsca w województwie. Dziękuję również Urzędowi Miejskiemu w Pakości i Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pakości za sfinansowanie wyjazdu na Finał Krajowy.