Bookcrossing w SP Pakość

 

                          

     

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to tzw. uwalnianie książki.
Wielu z nas posiada w domu książki, które od dłuższego czasu stoją na półkach i czekają na kolejnego czytelnika. Zamiast trzymać je w kącie własnego pokoju, lepiej podzielić się nimi z innymi, którzy chętnie je przeczytają.
W myśl tej idei Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości zaprosiła wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a także nauczycieli do włączenia się do akcji uwalniania książek. Dnia 8 listopada odbyły się w szkole spotkania z dziećmi, w czasie których wyjaśnione zostały zasady bookcrossingu. Na pierwszym piętrze wybrano miejsce, gdzie postawiono regał na książki.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych czytelników. Książek ciągle przybywa, jednocześnie wiele z nich znika, co może świadczyć o sukcesie przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że ta nowa idea w naszej szkole przyczyni się do jeszcze większego upowszechniania czytelnictwa.
Z góry dziękujemy wszystkim gotowym uwolnić książki.Katarzyna Kozina
Bożena Klamecka

 

                                                                                      

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej