Bezpieczeństwo najważniejsze

 

                          


Bezpieczeństwo uczniów - zwłaszcza tych najmłodszych, jest dla wszystkich pracowników szkoły najważniejsze.
W związku z tym, 19 września, w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości , gościliśmy policjantów z pakoskiego Komisariatu Policji: p. asp. szt. Rafała Nieznalskiego i p. sierż.szt. Daniela Światowy.
Najpierw p. Nieznalski przypomniał pierwszakom kilka najważniejszych zasad dot. poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz podróżowania samochodem z dorosłymi czy autobusami (szkolnym ale także podczas wycieczek). Nie zabrakło także ostrzeżeń, jak najmłodsi mają reagować, kiedy ktoś obcy będzie ich zaczepiał czy próbował wciągnąć do auta. Dzieci uważnie słuchały ale też miały kilka pytań.
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do przejścia dla pieszych znajdującego się przy szkole, gdzie w praktyce mogli wykorzystać wiedzę i zaprezentowali jak właściwie należy przechodzić przez pasy.Ćwiczenia praktyczne wykonywali pod okiem policjantów.
Największą atrakcję stanowiła jednak niepowtarzalna okazja obejrzenia policyjnego radiowozu od środka. Dzieciaki miały ogromną radość, że mogą zasiąść np. za kierownicą radiowozu.
Na koniec wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia a na pamiątkę spotkania pierwszaki otrzymały opaski odblaskowe na rękę.
Organizatorami spotkania były wychowawczynie świetlicy szkolnej.

J. Kowalska

 

galeria zdjęć                                                                                     

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej