Bezpieczni w szkole

 

                          


Bezpieczeństwo uczniów w szkole to jeden z głównych priorytetów pracy szkoły. Uczniowie biorą udział w wielu akcjach, projektach czy konkursach mających na celu propagowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.
W ostatnim czasie kilka z nich zostało zakończonych lub podsumowanych. I tak:
1. Na początku lutego uczniowie wszystkich klas otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć”. Celem tej kampanii jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach.
2. 27 lutego w Komendzie Powiatowej Policji - Wydział Ruchu Drogowego w Inowrocławiu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny, którego ideą było promowanie noszenia odblasków. Na konkurs wpłynęło łącznie 47 zdjęć a tylko 15 laureatów otrzymało nagrody i upominki. Jedna z uczennic naszej szkoły – Amelia Nowakowska z klasy IV c otrzymała wyróżnienie oraz upominek w postaci materiałów promujących bezpieczeństwo, a także grę "Zostań Dzielnicowym”. Amelce Gratulujemy!!!
3. Od 25 do 28 lutego gościliśmy w naszej szkole policjantów z pakoskiego Komisariatu Policji - sierż. sztab. Karola Furyka i st. aspi. Rafała Nieznalskiego, którzy spotkali się z uczniami klas VI i przeprowadzili z nimi pogadanki na temat cyberprzemocy. Policjanci uświadamiali uczniom co to jest cyberprzemoc, wskazywali na zagrożenia dla młodzieży z użyciem Internetu, komputera, tablety, czy też telefonu komórkowego. Zapoznali uczniów z konsekwencjami prawnymi stosowania przemocy w sieci!

 

galeria zdjęć                                                                                                         

punktor wydarzenia
punktor powrót do strony głównej